Запобігання корупції

ЗАХОДИ ПРОТИДІЇ КОРУПЦІЇ НА ФАКУЛЬТЕТІ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ ТА ДОУНІВЕРСИТЕТСЬКОЇ ПІДГОТОВКИ

ТА В ДВНЗ «УЖНУ» ЗАГАЛОМ

Наявність корупції у практиці функціонування вітчизняної вищої школи ставить під сумнів фундаментальні основи її покликання, безпосередньо загрожує виконанню нею своїх обов’язків як перед особою, так і перед суспільством.

Для подолання цього явища необхідним є об’єднання зусиль керівників підрозділів вищих навчальних закладів, науковців, громадських організацій, представників відповідних державних органів, які разом здатні поставити нездоланні бар’єри перед поширенням корупції у сфері освіти.

Оскільки запобігання та протидія будь-яким проявам корупції в ДВНЗ «УжНУ» є принциповою позицією адміністрації університету, то, відповідно, і головним принципом керівництва факультету післядипломної освіти та доуніверситетської підготовки (ФПОДП). Під особливим контролем у цій діяльності є антикорупційні заходи, що застосовуються під час проходження інтернатури та безперервного професійного розвитку лікарів, особливо під час складання заліків та їх атестації.  Вони здійснюються різними суб’єктами та на різних рівнях, зокрема:

  1. На університетському рівні. З метою запобігання і протидії корупції в ДВНЗ «УжНУ», спрощення системи комунікації між абітурієнтами, студентами та ректоратом УжНУ створено електронну скриньку довіри [email protected]

Доступ до наданої інформації про факти корупції мають лише ректор і проректори УжНУ. Гарантується конфіденційність звернень і нерозголошення прізвищ осіб, які надають інформацію. Окрім того, під час вступної кампанії, для отримання вичерпної інформації, можна звертатися за тел. (0312) 64-30-84 або на електронну скриньку [email protected]

  1. На рівні факультету післядипломної освіти та доуніверситетської підготовки. Належна увага акцентована на активізацію протидії корупції самих слухачів через доведення до їх вiдома прав та механiзмiв, за допомогою яких вони можуть захищатися вiд корупції. У цьому відношенні слухачі мають бути належним чином поінформовані щодо умов проходження інтернатури та курсів підвищення кваліфікації, складання заліків, іспитів та атестацій на факультеті. Слухачі можуть наполегливо стежити за роботою окремих викладачів та (або) комісій, мають знати до кого звертатися в разі виникнення непорозумінь, а також перевіряти інформацію, яка видається сумнівною.

Вся інформація про проходження курсів реєструється в електронному вигляді, а тому є об’єктивною, може бути перевіреною в будь який час, але з дотриманням принципів не втручання в особисті дані слухачів.

За наявності інформації про факти корупційних правопорушень, які стосуються конкретної особи,  можна повідомити про це наступними каналами:

− Скринька довіри УжНУ: [email protected]

− Електронна пошта ректора: [email protected]

− Електронна пошта уповноваженої особи з питань запобігання та

виявлення корупції УжНУ: [email protected]

− Електронна пошта декана: [email protected]

− Електронні пошти уповноважених осіб з питань запобігання та

виявлення корупції ФПОДП:

[email protected];

[email protected]

− Поштова скринька довіри у теоретичному корпусі ФПОДП (3-й поверх, вул. Собранецька, 148).

І, наприкінці, слід зазначити, що проблема корупції в системі освіти повинна і може вирішуватися, а те, наскільки ефективно це буде зроблено – залежить тільки від нас самих.